Przed pierwszą wizytą

W trosce o prawidłowy przebieg pierwszej wizyty, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Dobre przygotowanie do spotkania z naszymi pielęgniarkami i lekarzami sprawi, że uzyskają Państwo kompletne informacje na temat dalszego postępowania diagnostycznego oraz wyboru sposobu leczenia.

Podczas pierwszej wizyty nasi lekarze przeprowadzą dokładny wywiad oraz wykonają badania, w tym USG. Otrzymacie również Państwo dokładny wykaz badań do wykonania wynikający z przeprowadzonego wywiadu. Jeżeli posiadacie Państwo jakiekolwiek aktualne wyniki badań, prosimy o przyniesienieich na pierwszą wizytę.

W związku z wejściem w życie nowej Ustawy o leczeniu niepłodności z dniem 1 listopada 2015 r. przed kwalifikacją do zabiegu in vitro (w programie ministerialnym oraz poza programem), konieczne jest wykonanie kilku nowych badań. Zmienia się także termin ważności badań. Naszych pacjentów prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Wykaz badań, jakim powinni zostać poddani nasi pacjenci, określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 października 2015 r. w sprawie wymagań zdrowotnych dla kandydata na dawcę komórek rozrodczych w celu dawstwa partnerskiego i dawstwa innego niż partnerskie oraz dla biorczyni komórek rozrodczych i zarodków oraz szczegółowych warunków pobierania komórek rozrodczych w celu zastosowania w procedurze medycznie wspomaganej prokreacji:

Wykaz badań lekarskich i laboratoryjnych, jakim powinien podlegać kandydat na dawcę komórek rozrodczych w celu dawstwa partnerskiego:

KOBIETA

 • CYTOLOGIA I WYMAZY Z POCHWY NA BAKTERIE I GRZYBY (BAKTERIOLOGICZNO – MYKOLOGICZNY)
 • WYMAZ Z KANAŁU SZYJKI (POBIERANE MIĘDZY 10 A 20 DNIEM CYKLU):
  – UREAPLASMA, MYKOPLASMA
  – CHLAMYDIA (METODĄ PCR*, JAKOŚCIOWO)
 • GRUPA KRWI
 • BADANIA HORMONALNE:
  – AMH
  – FSH (MIĘDZY 2. A 3. DNIEM CYKLU)
  – TSH ORAZ antyTPO
  – PROLAKTYNA (POBRANA NA CZCZO OKOŁO GODZINY 9.00 RANO)
 • BADANIA WIRUSOLOGICZNE:
  – HIV
  – HBS
  – HCV
 • – VDRL (LUB OWA)
  – CMV W KLASIE IgM
 • TOKSOPLAZMOZA (W KLASIE IgG ORAZ IgM)
 • RÓŻYCZKA (W KLASIE IgG)

MĘŻCZYZNA

 • BADANIA WIRUSOLOGICZNE (METODĄ SEROLOGICZNĄ):
  – HIV
  – HBS
  – HCV
  – VDRL (LUB OWA),
  – CMV W KLASIE IgM
 • SEMINOGRAM
 • GRUPA KRWI
 • ZACHOWANIE ABSTYNENCJI PŁCIOWEJ W CZASIE 2-7 DNI PRZED ZABIEGIEM

Ponadto dodatkowe badania:

Przed pierwszą wizytą mogą Państwo wykonać już część z tych badań. Na pierwszej wizycie otrzymają Państwo skierowanie na pozostałe badania oraz lekarz przedstawi plan leczenia.

Ważność badań laboratoryjnych (wirusologicznych, Toksoplazmoza, Różyczka, Chlamydia) wynosi 3 miesiące.

Wyjątek stanowi mrożenie nasienia, tkanki jądra oraz tkanki jajnika, kiedy ważność wynosi 2 tygodnie.


Przygotowanie do badania nasienia (seminogram)

Badanie nasienia można wykonać w laboratorium w poniedziałki, środy, piątki w godzinach 8:00 – 14:00, wtorki i czwartki w godzinach 10:00 – 16:00. W soboty po wcześniejszym indywidualnym umówieniu telefonicznym z embriologiem. Aby przeprowadzić badanie prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia dogodnego dla Państwa terminu. Przygotowując się do badania należy pamiętać o tym, że:


UMAWIANIE WIZYT

Uprzejmie informujemy, że na wizytę lub badanie możecie Państwo umówić się osobiście w Klinice Zdrówko lub drogą telefoniczną.

Rejestracja czynna jest w godzinach otwarcia Kliniki to jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-21 oraz w soboty 8-16.

Uprzejmie informujemy, że umówienie terminu wizyty drogą elektroniczną nie jest możliwe.

KONSULTACJE TELEFONICZNE

Szanowni Państwo, ze względu na dużą liczbę telefonów prosimy o wyrozumiałość jak również o to, aby wszystkie nurtujące Państwa pytania, wątpliwości czy wyniki badań omawiać z lekarzami podczas wizyty. Lekarz dysponuje wtedy większą ilością czasu, ma wgląd do karty historii pacjenta oraz jest w stanie dokładniej omówić te problemy, niż w trakcie kilkuminutowej rozmowy telefonicznej.

Wyjątek stanowią nagłe sprawy, wynikłe w trakcie leczenia bądź przeprowadzanej stymulacji hormonalnej. W tym na szczególną uwagę zasługują:

bullet_whitekrwawienie bullet_whitedolegliwości bólowe bullet_whitetemperatura >38°C

Rejestracja:
52 375 25 07

pon.-pt. 08:00-21:00
sob. 09:00-16:00