Galeria
Rejestracja, poczekalnia i gabinet sekretarsko-pielęgniarski
Pacjenci po zarejestrowaniu się w Rejestracji udają się do poczekalni dla Pacjentów i oczekują na wizytę lekarską lub do pokoju pielęgniarki celem skompletowania dokumentacji, wyników badań, umów na wykonanie zabiegu. Klinika Zdrówko prowadzi kartoteki w systemie elektronicznym, dzięki czemu obsługa Pacjentów jest niezwykle rzetelna oraz kompleksowa.
Gabinety lekarskie
Każdy gabinet lekarski posiada wydzieloną część do przeprowadzenia wywiadu lekarskiego oraz do badania lekarskiego. Posiada nowoczesny sprzęt medyczny, w tym ultrasonograf. Pacjenci mogą przygotować się do badania korzystając z węzła sanitarnego.
Gabinet pacjenta z okienkiem podawczym materiału biologicznego
W Klinice Zdrówko znajduje się pomieszczenie – Gabinet Pacjenta, w których pacjenci mogą oddać nasienie do badania. Pomieszczenie wyposażone jest w strefę sanitarną z umywalką i toaletą oraz kanapę ze sprzętem audiowizualnym. Po oddaniu próbki do badań nasienie umieszcza się w tzw oknie podawczym, które usytuowane jest bezpośrednio z Pracownią Andrologiczną. W celu zachowania intymności w części wydzielonej do oddania nasienia może przebywać tylko pacjent oddający nasienie. Szczegółowe informacje na temat procedury oraz schematu postępowania udzielają każdorazowo odpowiednio przeszkolony personel Kliniki Zdrówko.
Gabinet diagnostyczno-zabiegowy
Pomieszczenie, w którym wykonuje się punkcje jajników i jąder.
Pracownia andrologiczna
W Pracowni Andrologicznej przeprowadzane są analizy próbek, które oddawane są w sąsiadujących z laboratorium pokojach do oddawania nasienia. Nowoczesny sprzęt pozwalana na szybką i profesjonalną ocenę jakości nasienia. W tym miejscu obróbce poddawane jest również nasienie przeznaczone do zabiegów wspomaganego rozrodu (inseminacje AIH i AID oraz cIVF i ICSI) oraz przygotowuje się nasienie do kriokonserwacji (mrożenie) z możliwością przechowywania przez czas wymagany od pacjenta. Andrologia jest dziedziną medycyny zajmującą się fizjologią męskiego układu płciowego jego nieprawidłowościami i chorobami (patologią) oraz w szczególności zagadnieniem niepłodności spowodowanej „czynnikiem męskim”. Obejmuje diagnostykę i leczenie zaburzeń rozwoju płciowego, zaburzeń hormonalnych, infekcji narządów, leczenie przyczyn niepłodności męskiej. Choroby o podłożu andrologicznym występują coraz częściej, a według ostatnich badań udział „czynnika męskiego” jako przyczyny niepłodności może sięgać do 60%. Dlatego należy pamiętać, że leczenie niepłodności jest leczeniem pary.
Pracownia embriologiczna
W Pracowni Embriologicznej wykonuje się następujące techniki : konwencjonalne in vitro (cIVF), in vitro metodą ICSI – wykorzystując technikę mikromanipulacji, Assisted Hatching (AH), kriokonserwację zarodków i oocytów (mrożenie, a następnie rozmrażanie). W laboratorium panuje półmrok, który wraz z systemem filtracji powietrza oraz odpowiednim sprzętem zapewnia najbardziej korzystne warunki dla powierzonych nam komórek jajowych i rozwijających się zarodków. Embriologia jest dziedziną medycyny zajmującą się zarodkowym rozwojem organizmów – obejmuje okres od zapłodnienia do opuszczenia organizmu matki w czasie porodu (w przypadku człowieka). Laboratorium embriologiczne wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu doświadczeni embriolodzy mogą wspomóc Państwa w staraniach o potomstwo: Komora IVF – W Komorze IVF (zapewniającej odpowiednią temperaturę, poziom CO2 oraz wilgotność) wraz z mikroskopem stereoskopowym odbywa się izolacja oraz wstępna ocena komórek jajowych, zmiana podłoży rozwijających się zarodków, przygotowanie do transferu. Mikroskop – Mikroskop posiadający mikromanipulatory pozwala na wstrzyknięcie plemnika do cytoplazmy komórki jajowej oraz w połączeniu z laserem wykonanie odpowiedniej manipulacji osłonki przejrzystej w celu wspomożenia wylęgania zarodka (AH) lub też biopsji blastomerów w przypadku wykonywania diagnostyki preimplantacyjnej (PGD). Inkubator trójfazowy – Standardowo zaplemnione komórki jajowe poddawane są pięciodniowej hodowli, podczas której znajdują się w inkubatorze (zapewniającym brak światła, odpowiednią temperaturę, poziom CO2 oraz wilgotność), który opuszczają tylko na krótką chwilę w dniu 1, 3 i 5 kiedy ich rozwój poddawany jest ocenie oraz przekładane są do kolejnych świeżych podłoży hodowlanych. Witryfikacja – Komórki jajowe, które nie zostały poddane procesowi zaplemnienia oraz zarodki, które nie podlegają transferowi piątego dnia hodowli poddane są witryfikacji i przechowywane są w odpowiednich zbiornikach w ciekłym azocie. W Klinice Zdrówko wdrożyliśmy metodę zamkniętą opartą o technologię opracowaną przez pioniera prac nad witryfikacją dr M. Kuwayamę, pozwalającą witryfikować komórki jajowe i zarodki w każdej fazie ich rozwoju począwszy od stadium przedjądrzy aż do wykluwającej się blastosysty. Jako „nośnika” używamy słomek HSV (High Security Vitrification).
Budynek z zewnątrz
Budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych – posiadamy windę. Na parterze wejście bez barier architektonicznych.
Rejestracja:
52 375 25 07
pon.-pt. 08:00-21:00
sob. 09:00-16:00