Aktualności

In vitro 2024-202813-06-2024


Klinika Zdrówko jako realizator  Programu polityki zdrowotnej pn. „Leczenie niepłodności obejmujące procedury medycznie wspomaganej prokreacji, w tym zapłodnienie pozaustrojowe prowadzone w ośrodku medycznie wspomaganej prokreacji, na lata 2024-2028”  zaprasza  wszystkich zainteresowanych niezależnie od miejsca zamieszkania w Polsce, do rejestracji zarówno telefonicznej, elektronicznej lub w siedzibie Kliniki Zdrówko.

W razie niedogodności terminu rejestracji i podpisu Regulaminu Uczestnictwa w Programie oraz terminu wizyty lekarskiej kwalifikacyjnej zaproponujemy Państwu inny dogodny termin.

więcej

In vitro dla mieszkańców Bydgoszczy w latach 2023-202623-03-2023


In vitro dla mieszkańców Bydgoszczy w latach 2023-2026
Zadanie finansowane jest ze środków Miasta Bydgoszczy

Uprzejmie informujemy ża Klinika Zdrówko w Niemczu podpisała umowę z Prezydentem Miasta i jest realizatorem “Programu polityki zdrowotnej z zakresu wsparcia leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Miasta Bydgoszczy w latach 2023-2026”. Program dedykowany jest dla par leczonych z powodu niepłodności, wymagających zastosowania technik wspomaganego rozrodu i będących mieszkańcami Miasta Bydgoszcz. tel. 52 375 25 07

więcej

Nowotwór piersi29-01-2023


          Rak piersi wśród nowotworów złośliwych występuje najczęściej u kobiet w Polsce, a według danych Centrum Onkologii – Krajowego Rejestru Nowotworów – liczba zachorowań przekroczyła w 2020 roku ilość 24000 przypadków rocznie. W 2020 roku wykryto 24644 nowe przypadki raka piersi oraz stwierdzono 8805 zgonów z tego powodu. Rak piersi jest drugim, po raku oskrzeli i płuca, nowotworem złośliwym powodującym najwięcej zgonów wśród kobiet w Polsce.

więcej

Profilaktyka nowotworów kobiecych – raka szyjki macicy29-01-2023


          Rak szyjki macicy to nowotwór złośliwy, rozwijający się  na nabłonku pokrywającym szyjkę macicy. Na świecie rozpoznaje się rocznie około pół miliona przypadków, z czego połowa kobiet z tym rozpoznaniem umiera. W Polsce rozpoznajemy rocznie około 3500 przypadków raka szyjki macicy . Problem jak widać jest duży, a tendencje częstości występowania tego nowotworu wzrastają co roku.

więcej

Osteoporoza – cicha epidemia po menopauzie29-01-2023


          Osteoporoza to choroba szkieletu kostnego   w wyniku   zmiany  gęstości mineralnej kości i zaburzenia jej struktury i jakości. Jest to proces nieunikniony związany z wiekiem i dotyczy często kobiet po menopauzie oraz mężczyzn w podeszłym wieku. Osteoporoza często przebiega podstępnie i bezobjawowo, dlatego nazywana jest „cichą epidemią”. Choruje na nią około 35% kobiet, a ryzyko złamania kości w tej grupie wynosi ok. 40%. Pierwszymi objawami tej choroby jest ból związany ze złamaniem kości. Niekiedy chorzy nie potrafią przypomnieć sobie urazu, a przecież nawet niewielki ruch, kaszel, schylenie się, podniesienie jakiegoś przedmiotu w zaawansowanej osteoporozie może doprowadzić do  złamania.

więcej

Koronawirus Sars Cov-221-03-2020


Szanowni Pacjenci,

      W związku z obecną sytuacji związaną z Koronawirusem Sars Cov-2 uprzejmie informujemy, że funkcjonowanie Kliniki Zdrówko stopniowo powraca do stanu sprzed epidemii.

więcej

In vitro dla mieszkańców Bydgoszczy w latach 2019-202221-03-2020


In vitro dla mieszkańców Bydgoszczy w latach 2019-2022
Uprzejmie informujemy ża Klinika Zdrówko w Niemczu podpisała umowę z Prezydentem Miasta i jest realizatorem “Programu polityki zdrowotnej z zakresu wsparcia leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Miasta Bydgoszczy w latach 2019-2022”. Program dedykowany jest dla par leczonych z powodu niepłodności,   wymagających zastosowania technik wspomaganego rozrodu i będących mieszkańcami Miasta Bydgoszcz.  tel. 52 375 25 07

więcej

Wpływ nowotworu na płodność mężczyzny20-02-2018


O możliwości zamrożenia nasienia w celu zachowania płodności Pacjenci dowiadują się zwykle od swojego lekarza onkologa. Uważa się to za powszechną praktykę w przypadku nowotworów układu moczowo – płciowego, które wymagają leczenia chirurgicznego, hormonalnego, chemioterapii lub naświetlań w okolicy miednicy. Także przy ziarnicy złośliwej, chłoniaku, białaczce, w leczeniu których wykorzystuje się cytostatyki oraz naświetlania całego ciała. W praktyce prawie każdy typ nowotworu, jeśli tylko terapia obejmuje wyżej wymienione metody, może – permanentnie lub czasowo – zaburzać powstawanie i dojrzewanie plemników.

więcej

Mrożenie nasienia u Pacjentów przed leczeniem onkologicznym20-02-2018


Liczba młodych mężczyzn w wieku reprodukcyjnym, którzy pomyślnie ukończyli terapię onkologiczną, w ciągu ostatnich lat znacząco wzrosła, przede wszystkim ze względu na poprawę warunków i metod leczenia oraz nowoczesne techniki diagnostyczne. Rozwój medycyny daje więc nadzieję na powrót do zdrowia, jednak nie wolno zapominać, że leczenie nowotworów (chemioterapia, radioterapia, leczenie chirurgiczne i hormonalne) może powodować poważne zaburzenia płodności mężczyzn. Według badań,* nawet 15-30% mężczyzn, u których nowotwór został w pełni wyleczony, wciąż pozostaje niepłodnych przez kilka miesięcy, a nawet lat po zakońćzeniu terapii. Mrożenie i deponowanie nasienia w bankach spermy jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem i umożliwia pacjentom posiadanie w przyszłości potomstwa.

więcej

Mrożenie nasienia u Pacjentów przed leczeniem onkologicznym – przygotowanie20-02-2018


   Powszechnie uważa się, że leczenie nowotworów należy rozpocząć jak najwcześniej, najlepiej natychmiast po zdiagnozowaniu choroby. Pacjenci mają niewiele czasu na konsultacje ze specjalistą, często wahają się, czy mrożenie nasienia w ich przypadku jest konieczne. Ogromne obciążenie psychiczne oraz troska o zdrowie i życie odpychają temat płodności na dalszy plan. W ośrodkach leczenia niepłodności zdarza się, że mężczyźni pojawiają się w ostatniej chwili, nawet jeden dzień przed rozpoczęciem terapii. Jednak mrożenie jednej próbki może nie być wystarczające i  aby zwiększyć swoje szanse na posiadanie potomstwa, powinno zostać powtórzone. Także właściwe przygotowanie do krioprezerwacji nasienia wymaga nieco więcej czasu, dlatego warto zgłosić się do nas przynajmniej dwa tygodnie przed leczeniem. Nawet w niedługim czasie po rozpoczęciu terapii, plemniki mogą już zostać uszkodzone i ich mrożenie nie jest zalecane.

więcej

Magnetycznie aktywowane sortowanie plemników do ICSI20-02-2018


   Magnetycznie aktywowane sortowanie komórek (MACS – magnethic activated cell sorting) to metoda separacji plemników pozwalająca uniknąć wykorzystania w procedurze in vitro lub inseminacji plemników wykazujących cechy apoptozy. Plemniki te, mimo że prawidłowe pod względem morfologii i ruchliwości, wykazują cechy charakterystyczne dla mechanizmów zaprogramowanej śmierci komórki.

więcej

pICSI ewolucja metody selekcji plemników do ICSI20-02-2018


    W klasycznej metodzie ICSI  (docytoplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika do komórki jajowej) plemnik jest wybierany jedynie na podstawie jego ruchliwości i morfologii. Technika pICSI (ang. phisiological ICSI) umożliwia selekcję plemnika na podstawie jego zdolności wiązania się z kwasem hialuronowym. Jest to cecha świadczącą o dojrzałości i funkcjonalności konkretnego plemnika

więcej

Wspomagana aktywacja oocytów01-01-2017


oocyteICSI jest jedną z najczęściej stosowanych metod wspomaganego rozrodu, która umożliwia uzyskanie ciąży nawet w przypadkach ciężkiego czynnika męskiego (Krypto- i Azoospermia) oraz kiedy inne metody nie przyniosły rezultatu. Średnio, w procedurze ICSI, na drugi dzień po zapłodnieniu obserwujemy około 70-80% zygot (oocytów z obecnymi dwoma przedjądrzami – męskim i żeńskim). Pozostałe oocyty nie wykazujące oznak zapłodnienia, najczęściej nie podlegają podziałom i w późniejszym czasie zostają odrzucone z hodowli. Zdarza się jednak, że u niektórych pacjentów odsetek zapłodnionych komórek jajowych jest niższy (<50%) lub występuje tzw. całkowity brak zapłodnień (ang. Total Fertilization Failure TFF). Zupełny brak zapłodnionych oocytów występuje rzadko, bo w ok. 1-3% przypadków.

więcej

Nowe medium uzupełniające BlastGen10-10-2016


embryogen-zarodkiNa początku tego roku włączyliśmy do naszej oferty medium EmbryoGen przeznaczone w szczególności dla par, których problemem były nawracające poronienia, nieudane podejścia do zabiegu in vitro lub niepłodność idiopatyczna. Blisko pół roku stosowania innowacyjnego medium EmbryoGen zaowocowało podniesieniem skuteczności w docelowej grupie pacjentek! Do oferty wprowadzamy kolejne medium – BlastGen.

więcej

Klinika Zdrówko z pozytywną opinią Ministerstwa Zdrowia18-09-2016


mzSzanowni Pacjenci,
pragniemy poinformować, iż Klinika Zdrówko uzyskała decyzję Ministra Zdrowia w sprawie pozwolenia na wykonywanie czynności ośrodka medycznie wspomaganej prokreacji oraz banku komórek rozrodczych i zarodków. Decyzje zostały wydane na najbliższe 5 lat. W przesłanych dokumentach podkreślono, iż wszystkie kwestie, które zostały poruszone w składanym przez Klinikę Zdrówko wniosku, zostały zweryfikowane pozytywnie. 

więcej

Nowe metody efektywnej selekcji plemników do zabiegu ICSI09-06-2016


Sprzęt (4)Klinika Zdrówko wprowadza do swojej oferty dwie nowe techniki preparatyki nasienia do zabiegów wspomaganego rozrodu. Technika pICSI (ang. phisiological ICSI) umożliwia selekcję plemnika na podstawie jego zdolności wiązania się z kwasem hialuronowym. Jest to cecha świadczącą o dojrzałości i funkcjonalności konkretnego plemnika. Drugą metodą jest MACS – magnetycznie aktywowane sortowanie komórek.

więcej

Specjalistyczne medium hodowlane EmbryoGen® – nowość w Klinice Zdrówko15-05-2016


reklama-embryogen2Powracające niepowodzenia w utrzymaniu ciąży oraz idiopatyczne (o nieznanej przyczynie) podłoże niepłodności powodują, iż w świecie nauki nieustannie trwają badania nad nowymi technikami leczenia niepłodności. Klinika Zdrówko wprowadza do swojej oferty kolejną nowość – specjalistyczne medium hodowlane EmbryoGen®, zawierające czynnik wzrostu produkowany w nabłonku wyściełającym jajowody i macicę oraz w jajniku pod wpływem estrogenów.

więcej

Rejestracja:
52 375 25 07

pon.-pt. 08:00-21:00
sob. 09:00-16:00